Żegnaj lato na rok :)

Podczas tegorocznych wakacji Dom Kultury realizował własny projekt „Aktywne wakacje. Głogoczowskie harce”.
Na zakończenie zaproponowano Mieszkańcom piknik rodzinny. Wspólnie z partnerami zorganizowaliśmy ostatnie harce w wakacyjnym stylu. Zaprosiliśmy wspaniałych muzyków, bowiem nic tak nie relaksuje i uskrzydla jak duża dawka pozytywnej energii płynącej z pięknej muzyki. Swoją pasją podzielili się z uczestnikami pikniku muzycy z Krakowskiego Zespołu Kameralnego, którzy uraczyli ich wspaniałymi pieśniami z musicali oraz ariami z operetek, które wszakże słucha się chętnie z racji ich lekkości i łatwego odbioru.

Występowali także młodzi ludzie zgromadzeni wokół Edyty Olesik, która w swojej fundacji „Kopalnia talentów” pracuje z utalentowanymi zapaleńcami. Ola, Rafał, Iza i sama Edyta śpiewali polskie i zagraniczne piosenki. Ciekawe, że „Ta ostatnia niedziela” z repertuaru Mieczysława Fogga zabrzmiała tak bardzo świeżo, kiedy zaśpiewał ją Rafał.


Muzyka silnie łączy się z tańcem. Mieliśmy na pikniku tańczących gości: dziewczęta zrzeszone w UKS Konik w Pcimiu. Grupy cheerleaderek Infinity i Cherrie dały brawurowy pokaz swoich umiejętności.
Muzyka , taniec i nie jeden powie „lubię to”, ale są tacy uczestnicy, którzy chcą „coś robić”. Aktywnym piknikowiczom zaproponowaliśmy plenerowe atrakcje: zawody super solo speed ball, które przeprowadzili goście ze stowarzyszenia Sportownia z Poręby. Sportownia słynie z wprowadzania na myślenicką ziemię nowości. Takim nowym sportem 3 lata temu był właśnie speed ball sprowadzony przez Przemysława Wolana do Krakowa z Egiptu. Dom Kultury wprowadził tę formę aktywności 2 lata temu realizując projekt „Sportowo i rodzinnie”. W Głogoczowie intensywnie trenuje speed ball Bartłomiej Burek, który zresztą w swojej kategorii wiekowej wywalczył zwycięstwo. W pozostałych kategoriach pierwsze miejsce osiągnęli: Karol Jończyk i Ola Wałęga.
Do aktywnych i silnych przyjechali druhowie z miejscowej OSP i wraz z członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przygotowali świetne zabawy sprawnościowe. Dzieci i dorośli mogli się sprawdzić w biegach z wężem, rzutach do celu, biegach z przeszkodami i innych harcach.
Specjalnie dla dzieci pani Justyna z MOKiS przygotowała „Gabinet szalonego detektywa” – pokój zagadek wzorowany na grze escape room.
Było ciepło, serdecznie i sympatycznie. Dopisała pogoda i Goście. Odwiedzili nas włodarze naszej Gminy i Powiatu: Maciej Ostrowski , Józef Tomal, Senator VII kadencji – Stanisław Bisztyga i jeden z kandydatów na Burmistrza – Krzysztof Halek.
Tradycją naszych pikników jest organizacja konkursu na najsmaczniejsze ciasto z owocami, a tych w tym roku mamy dostatek, a gdzieniegdzie nawet nadmiar. Przyjaciele ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa i Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich przystąpili do konkursu ( piszę tak, bo jedno ciasto upiekł mężczyzna – może w następnej edycji utworzymy oddzielną kategorię???) i dzięki temu uczestnicy mogli spędzić czas w sympatycznym towarzystwie, przy muzyce, w ładnym miejscu, przy kawie i pysznym ciastku. Mogli zagłosować na ciasto najlepsze i w emocjach czekać na wyniki.
Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które odpowiedziały na zaproszenie i bawiły się z nami w ostatnim dniu wakacji.
Dziękuję przyjaciołom z organizacji pozarządowych za współpracę przez cały rok i pomoc przy pikniku. Oprócz już wymienionych, dziękuję Malcie z Głogoczowa za opiekę nad bezpieczeństwem uczestników. I na końcu wielkie podziękowanie dla dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Głogoczowie za to, że mogliśmy w zaciszu szkoły bawić się i odpoczywać podczas wakacji i na pikniku rodzinnym.
Wydarzenie przeszło do historii, a Dom Kultury zaprasza od września lub października na zajęcia. Plastyka, muzyka, teatr, balet, szachy to stare, dobre propozycje, które od wielu lat cieszą się powodzeniem. Z ciekawostek i nowości – szkoła cheerleaderek, które wystąpiły na naszym pikniku będzie w Domu Kultury prowadziła taniec nowoczesny. Wszystkie propozycje Domu Kultury znajdziecie Państwo na stronie internetowej malopolska.glogoczow.pl i zaprzyjaźnionej stronie glogoczow.pl.

 

 

 

Imprezy cykliczne, Rekreacja, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “Żegnaj lato na rok :)”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word