Strona główna » Imprezy cykliczne, Imprezy muzyczne » Wielokulturowy styczeń w Myślenickim Ośrodku Kultury

Wielokulturowy styczeń w Myślenickim Ośrodku Kultury

Wielokulturowy styczeń w MOKiS
Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza serdecznie na cykl spotkań autorskich w ramach programu „Wielokulturowy styczeń w MOKiS”. Specjalnie dla mieszkańców Myślenic  zaproszono wyjątkowych gości, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą m.in. z zakresu tradycji i zwyczajów prawosławia i judaizmu. W ramach koncertu „Ameryka, Ameryka…” zagra także Zespół Dixi Band. O swojej najnowszej książce „Południki szczęścia” opowiadać będą Elżbieta i Andrzej Lisowscy.
Cykl spotkań, to propozycja która adresowana jest praktycznie do każdego odbiorcy. Ich celem jest przybliżenie tradycji i zwyczajów wynikających z rożnych religii, a także możliwość wysłuchania wspomnień z licznych podróży jakie odbyli Państwo Lisowscy. Dodatkowym ciekawym elementem będzie koncert „Ameryka, Ameryka…” w wykonaniu Zespołu Dix Band. Towarzyszyć mu będzie pokaz fotografii autorstwa fotografki Klaudyny Schubert, która podczas podróży do USA udokumentowała najciekawsze jej zdaniem miejsca w Ameryce.
– Te spotkania, to wyjątkowa okazja żeby osobiście spotkać się z ciekawymi i wyjątkowymi osobami. Posłuchać jakie są ich doświadczenia, skonfrontować je z własnymi przeżyciami. Zainspirować się chociażby do podróży – namawia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.
HARMONOGRAM SPOTKAŃ
10.01.2017 r.
Dzień dialogu z Prawosławiem – ks. Jarosław Antosiuk
Ks. Jarosław Antosiuk od 2004 r. proboszcz parafii prawosławnej pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Szpitalnej 24 w Krakowie.
Spotkanie poświęcone prawosławiu. Historia. Zwyczaje. Praktyki.
godz. 18.00, sala GCI. Wstęp wolny.

17.01.2017 r.
Nasze południki szczęścia – Elżbieta i Andrzej Lisowscy
Elżbieta i Andrzej Lisowscy są krakowskimi podróżnikami oraz twórcami telewizyjnego programu „Światowiec”, który od lat jest nadawany w krakowskim oddziale TVP.
Promocja książki „Nasze południki szczęścia”
godz. 18.00, sala GCI. Wstęp wolny.

20.01.2017 r.
Koncert zespołu Dixi Band
Pokaz fotografii  autorstwa Klaudyny Schubert
Ameryka, Ameryka…
godz. 19.00, sala lustrzana. Wstęp wolny.

24.01.2017 r.
Dzień dialogu z Judaizmem – Sławek Pastuszka (Proskauer-Weissler)
Spotkanie na temat Judaizmu
Autor dwóch książek i wielu artykułów o tematyce żydowskiej. Członek krakowskiej społeczności żydowskiej. Absolwent judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.
godz. 18.00, sala GCI. Wstęp wolny.

SZCZEGÓŁY NA www.mokis.myslenice.pl

Imprezy cykliczne, Imprezy muzyczne

Brak komentarzy do wpisu “Wielokulturowy styczeń w Myślenickim Ośrodku Kultury”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word