Strona główna » Imprezy cykliczne, Imprezy teatralne, Zajęcia z dziećmi » Turniej Interpretacji Bajki i Baśni

Turniej Interpretacji Bajki i Baśni

6 marca gościliśmy na naszej scenie Domu Kultury młodych adeptów aktorstwa. Na Turniej Interpretacji Bajki i Baśni przyjechali do nas uczestnicy z 10 szkół podstawowych z regionu myślenickiego. Trzydzieścioro świetnie przygotowanych młodych ludzi zawładnęło sercami jurorów i publiczności. Przedstawiali fragmenty literatury młodzieżowej, wiersze klasyków polskich, teksty poważne i żartobliwe. Przypomnieli takich autorów jak: Ignacy Krasicki, Lucy Maud Montgomery, Marquez, Wolter!, Gałczyński, Mickiewicz, oczywiście Tuwim, Brzechwa, Konopnicka 🙂

Profesjonaliści z jury mieli nie lada problem, aby docenić wszystkich zasługujących na nagrodę artystów. Ostatecznie przyznali 3 pierwsze nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: Patrycji Ziemianin, Karolowi Pilarczykowi i Amelii Leńczowskiej. Przyznali też 3 drugie nagrody: Annie Szafraniec, Rafałowi Bajerowi i Jakubowi Kani. Laureaci pierwszych i drugich miejsc będą reprezentować Głogoczów i ziemię myślenicką w Kętach na Festiwalu Młodego Aktora 18 marca. Życzmy im sukcesów i liczymy Maskę Teatru Groteska – najwyższy laur imprezy.

Imprezy cykliczne, Imprezy teatralne, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “Turniej Interpretacji Bajki i Baśni”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word