To i owo…

Tegoroczne ferie zimowe w naszym województwie rozpoczęły się od … opadów śniegu. To chyba najlepszy prezent dla uczniów – biały puch, słońce i niewielki mróz. A w Domu Kultury warsztaty naukowe : „Czy światło białe jest białe?”. Zajęcia związane ze światłem zrealizowano w ramach zajęć  na ferie „To i owo – naukowo i sportowo”  oraz projektu ” Światło przyciąga dobrych ludzi – oświetlenie sceny sali widowiskowej Domu Kultury w Głogoczowie” w programie grantowym Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Doświadczenia z optyki przeprowadzali uczestnicy wraz z  fizykiem z Fundacji Akademia Sportu i Nauki. Dwie godziny minęły bardzo szybko na zajęciach, które udowodniły, że nauka jest blisko i że jest dla każdego.

W środę warsztaty artystyczne – decoupage, znany już uczestnikom atrakcji organizowanych przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa wraz z Domem Kultury, a współfinansowanym przez Miasto i Gminę Myślenice. Piękne rzeczy stworzyli uczestnicy pod kierunkiem plastyczki z Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu: podkładki, obrazki, wazony… Sportowo było we czwartek w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Głogoczowie. Trening z reprezentantem Polski w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w speed – ball’u – Zbigniewem Bizoniem. O tej dyscyplinie sportu już pisaliśmy, sam trening, to fantastyczne spotkanie z pasjonatem, sportowcem. Zbigniew Bizoń był 9 na świecie w kategorii Super Solo.

Mistrz Świata uderzył piłkę 608 razy w czasie 4 min. Dziewiąty zawodnik świata – 360 razy 🙂

Imprezy cykliczne, Imprezy plastyczne, Rekreacja, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “To i owo…”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word