…teatry dwa…

W mijającym tygodniu głogoczowski Dom Kultury  miał  udział w dwóch konkursach teatralnych. 16 marca w Domu Kultury w Kętach zorganizowano kolejną edycję Festiwalu Młodego Aktora, w ramach którego odbył się Regionalny  Turniej Interpretacji Bajki i Baśni. W tym wydarzeniu uczestniczyły laureatki TIBiB w Głogoczowie. W Kętach w Turnieju rywalizowało  aż 76 młodych adeptów aktorstwa. Z dumą i radością obwieszczam, że Nadia Budzińska i Oliwia Skałka zostały laureatkami tego Festiwalu i wystąpią na scenie DK w uroczystej Gali Finałowej 13 kwietnia.

Drugie święto teatru przeżyliśmy 17 marca,  dzięki naszemu Teatrowi Krótkich Opowieści, który wystąpił w 31. Małopolskim Przeglądzie Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Wydarzenie miało miejsce w Żabnie k/Tarnowa. Na scenie Gminnego Centrum Kultury wystąpiło 9 zespołów teatralnych. Każdy spektakl „reprezentował” inną formę teatralną: był teatr cieni, teatr maski, kukiełki, pacynki. Nasz spektakl „Oddech nudy” Tomasza Świerczka uzyskał II nagrodę Zająca Poziomki od Jury złożonego z aktorów – lalkarzy i  nagrodę od Jury dziecięcego.

Imprezy teatralne, Imprezy zewnętrzne, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “…teatry dwa…”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word