Strona główna » Imprezy teatralne, Zajęcia z dziećmi » Teatr Krótkich Opowieści – „Kuszenie”

Teatr Krótkich Opowieści – „Kuszenie”

TKO w Głogoczowie pod wodzą Tomasza Świerczka przygotował i przedstawił spektakl „Kuszenie”.
Dzieciaki znudzone telewizją i jej miałkim programem postanawiają przygotować własny program: i zaczyna się dziać. Wszyscy aktorzy przedstawiają siebie – pokazują swoje najlepsze strony: Basia jest modelką, Ania piosenkarką, Ola rysuje, Rafał prezentuje różne style pływackie, Wiki tańczy, Kinga recytuje a Martynka… sprząta 🙂 W naszej telewizji pojawia się też przypowieść: Pani Nauczycielka rozdaje dzieciom puste kartki i wydaje polecenie: proszę zrobić coś z tej kartki, na tej kartce, z tą kartką… Wszyscy pracują i coś im wychodzi – rysunek, origami, podanie do dyrekcji :), wiersz…Tylko jedna osoba bojąc się, że zniszczy kartkę, że nic jej się nie uda – oddaje kartkę czystą, taką jak otrzymała. Czy coś Wam to przypomina?


W drugiej części spektaklu spikerzy zapraszają nas na teatr telewizji w wersji 3D. Nad staw przychodzą wędkarze i wabią, kuszą rybki: bogactwem, sławą, słodyczami…Tylko jedna rybka daje się skusić i kończy… na patelni. Spektakl do rozważań i przemyślenia. Zwłaszcza ostatnia scena, kiedy to aktorzy kuszą widzów – zwykłymi cukierkami.

Imprezy teatralne, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “Teatr Krótkich Opowieści – „Kuszenie””

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word