Strona główna » Fotografia, Imprezy cykliczne, Slajdowiska, Spotkania » „Tam gdzie kończy się droga…” – spotkanie podróżnicze z Pawłem Lemaniakiem

„Tam gdzie kończy się droga…” – spotkanie podróżnicze z Pawłem Lemaniakiem

18 stycznia o godz.18.00 rozpoczęło się spotkanie z Pawłem Lemaniakiem „Tam gdzie kończy się droga…” Paweł Lemaniak jest historykiem – absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorem książki „Myślenickie cmentarze” oraz koordynatorem „Monografii Myślenic” (autor rozdziału dot. II wojny światowej), autorem i realizatorem „Projektu RSO”.

Paweł  Lemaniak opowiedział o swoim spełnionym marzeniu – o podróży po Alasce i Kanadzie.
Na koniec świata zaprowadziła Go pasja – historia – głównym celem wyprawy było poszukiwanie śladów II wojny światowej – samolotów ( Leszek Lebiedowski) i pojazdów kołowych i gąsienicowych(Paweł Lemaniak). Przy okazji niejako Podróżnicy natrafiali na takie zabytkowe perełki jak maszyny… parowe – pozostałości po gorączce złota.
Drugim celem było było właśnie zobaczenie miejsc z historii  poszukiwaczy złota, spenetrowanie kopalń  i przejście słynnym szlakiem  – Chilkoot Trail.
Trzeci temat obszernie  poruszony  przez  naszego Gościa  to przyroda.  Fascynująca  i przerażająca siła natury – zwierzęta, klimat, góry.
Najważniejszy dla Pawła Lemaniaka element podróży to  ludzie. Spotkania, rozmowy… Po pierwsze Jego przyjaciel  – Leszek Lebiedowski, ciekawe spotkania z przedstawicielami Old Nation – Indianami, niepokojące z przedstawicielami służb lotniskowych, a także interesujące kontakty z Polakami na końcu świata. Nasz Gość stwierdził, że spotkanie  Waldemara ze Świdnika zmieniło wiele jego poglądów i odmieniło Go jako człowieka.

 

Fotografia, Imprezy cykliczne, Slajdowiska, Spotkania

Jeden komentarz do wpisu “„Tam gdzie kończy się droga…” – spotkanie podróżnicze z Pawłem Lemaniakiem”

  1. Po spotkaniu z z panem Pawłem Lemaniakiem mam niedosyt, chętnie bym posłuchała ew. przeczytała bardziej obszerną relację z wyprawy. Szkoda, że autor odżegnuje się od publikacji wspomnień z tej podróży.

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word