Strona główna » Imprezy muzyczne, Zajęcia z dziećmi » Szkolne Konfrontacje Muzyczne

Szkolne Konfrontacje Muzyczne


Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu – filia Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie oraz Miasto i Gmina Myślenice zapraszają na 16. edycję Szkolnych Konfrontacji Muzycznych. Ze względu na panującą pandemię (SARS-Co-2 – koronawirus) konfrontacje odbędą się w formie online.
To nowa propozycja organizacyjna, ale liczymy na to, że młodzi miłośnicy muzyki przyłączą się do naszego wydarzenia. Wspólnie możemy stworzyć wspaniałą scenę talentów i pasji. Zapraszamy do prezentacji dzieci i młodzież ze szkół podstawowych. Konkurs ma formułę otwartą, dlatego czekamy na zgłoszenia nie tylko z terenu Gminy Myślenice. Nagrywajcie swoje występy i przysyłajcie je do nas. Niech Wasze domy staną się wspaniałą muzyczną sceną – przekonują organizatorzy.

UWAGA!!!
Kwalifikacje do konkursu odbywają się w formie online. W tym celu należy wypełnić formularz elektroniczny dostępny pod poniższym adresem:

https://docs.google.com/forms/d/1dekMUcKqFhPE0TitiQpoW_w1iJOg3C2UQGuH3YfVBiY/

Do udziału w konkursie zostaną zakwalifikowane osoby, które wyślą zarówno formularz zgłoszeniowy jak i nagranie. Termin wysłania formularza mija 22 kwietnia 2020 r. Po nadesłaniu zgłoszenia organizatorzy w wiadomości zwrotnej potwierdzą jego prawidłowe przyjęcie lub poproszą o ponowne przesłanie. Uczestnicy mogą wysyłać wyłącznie jedno zgłoszenie piosenki wykonanej w języku polskim.

W Szkolnych Konfrontacjach Muzycznych online czekamy na nagrania wokalne solistów i duetów. W przypadku duetów dopuszczany jest udział wyłącznie rodzeństwa mieszkającego w jednym domu. Piosenki mogą być wykonane z podkładem muzycznym, akompaniamentem własnym lub a’capella. Nagrania filmowe należy umieścić w serwisie www.youtube.pl, jako nagranie niepubliczne (sekcja 3 widoczność), następnie link do nagrania przesłać do organizatorów Konfrontacji do 24 kwietnia 2020 na adres: domkultury.glogoczow@gmail.com .

Tytuł nagrania powinien być opatrzony wpisem o następującej treści: Szkolne Konfrontacje Muzyczne 2020, imię i nazwisko uczestnika/uczestników/wiek, kategoria
Prosimy nie wysyłać nagrań w formie załącznika do wiadomości e-mail.

W przypadku problemów z zamieszczeniem nagrania w serwisie youtube istnieje możliwość przesłania pliku wideo za pośrednictwem platformy https://wetransfer.com/. W zaznaczonej części należy wpisać: Szkolne Konfrontacje Muzyczne 2020, imię i nazwisko uczestnika, wiek, kategoria.

W pierwszym etapie oceny nadesłane nagrania poddane będą werdyktowi profesjonalnego jury
w następujących kategoriach:
– kategoria I: klasy I – III
– kategoria II: klasy IV – VI
– kategoria III: klasy VII – VIII
W grupach mieszanych ustala się kategorię dostosowaną do starszego członka duetu.

Ocenie komisji podlegać będą: interpretacja utworu, wrażliwość muzyczna, pomysłowość prezentacji, ekspresja wykonania oraz ogólne wrażenie artystyczne. W każdej z kategorii przewiduje się wyłonienie trzech laureatów. Decyzje komisji są nieodwołalne.

W drugim etapie oceny nagrania wszystkich laureatów zostaną opublikowane w mediach społecznościowych Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, a następnie internauci spośród nich będą mogli przyznać nagrodę publiczności.
Każdy z internautów może oddać wyłącznie jeden głos. Za ważny głos uznaje się komentarz o treści TAK pod wybranym nagraniem. Warunkiem udziału w głosowaniu jest polubienie profilu Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu na facebooku: https://www.facebook.com/mokismyslenice/. Głosowanie rozpocznie się 29 kwietnia i potrwa do 30 kwietnia do godz. 24.00.
Wszyscy uczestnicy otrzymają drogą elektroniczną dyplomy uczestnictwa, a laureatom wręczone zostaną nagrody rzeczowe w ustalonym terminie po pandemii lub przesłane pocztą.
Ogłoszenie wyników głosowania publiczności 4 maja 2020 o godz. 16.00 na facebooku MOKiS oraz WDK Głogoczów.

Szczegółowych informacji o konkursie udziela
Grażyna Kosiba, tel. 500693675, domkultury.glogoczow@gmail.com

Imprezy muzyczne, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “Szkolne Konfrontacje Muzyczne”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word