Styczeń! Kultura!

Z nastaniem Nowego Roku nie zwalniamy tempa 🙂 Pracujemy intensywnie, staramy się , aby oferta Domu Kultury była różnorodna i ciekawa dla dużej liczby Mieszkańców Głogoczowa i Gości 🙂  Już 12 stycznia wspólnie z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym organizujemy Igrzyska Szachowe dla uczniów szkół podstawowych z rejonu myślenickiego. Będą to eliminacje do Wojewódzkich Zawodów Szachowych. 13 stycznia będziemy gościć artystów z Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, którzy przedstawią dla uczniów szkoły podstawowej „Dziadka do orzechów” czyli bajkę pod choinkę. 14 stycznia szachiści z naszego koła szachowego wyjeżdżają do Myślenic na kolejny turniej Międzygminnej Ligi Szachowej u Państwa Osińskich. 15 stycznia miłośnicy kolęd, pastorałek ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszej   gminy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności na Przeglądzie „Hej, kolęda…”  W niedzielę – 17 stycznia spotkamy się na Koncercie noworocznym 🙂 Marcin Tylek szykuje wielką niespodziankę. A po niedzieli rozpoczynają się ferie zimowe . Uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w zawodach sportowych i  warsztatach … naukowych. Pojadą do kina i będą tworzyć piękne rzeczy na warsztatach plastycznych. Jednym słowem – będzie się działo 🙂 Nie będzie nudy … Teatr Krótkich Opowieści szykuje prapremierę sztuki … o zapałkach. Już teraz zapraszamy do śledzenia stron internetowych Domu Kultury, Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa i Radnej Miejskiej Agnieszki Węgrzyn

ASY RAKIET, czyli trening speed-ball z udziałem Reprezentanta Polski. Już 21 stycznia do Głogoczowa zawita speed-ball.     W Wiejskim Domu Kultury odbędą się mistrzowskie warsztaty, czyli trening nowej dyscypliny speed-ball,  prowadzony przez Reprezentanta Polski na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Dzieci i młodzież, tak jak i każdy z nas, potrzebują wzorców i idoli. Dla jednych są to piosenkarze, aktorzy, a dla innych sportowcy. Jeśli lubicie ruch, zachęcamy do spróbowania swoich sił w speed-ballu oraz do zmierzenia się z Reprezentantem Polski w tej dyscyplinie. Wielu z Was zapewne słyszy o tym sporcie po raz pierwszy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ta dyscyplina, pojawiła się w Polsce zaledwie dwa lata temu. Speed-ball to prosta gra wywodząca się z Egiptu. W założeniu miała być treningiem dla tenisistów, jednak szybko zyskała popularność jako samodzielna dyscyplina. Niewielka gumowa piłeczka na półtorametrowej żyłce przymocowana jest do stojaka. Zawodnik za pomocą rakietki odbija piłkę w taki sposób, aby zmienić kierunek obrotu piłki na osi. W speed-ball można grać w pojedynkę, w parach, w cztery osoby. Jedną z największych zalet tego sportu jest to, że nie wymaga on wiele przestrzeni, dzięki temu można grać na sali, w ogrodzie, na plaży, w parku – nie ważne czy wieje wiatr, czy świeci słońce. Speed-ball ma duży potencjał rozrywkowy, szybko wciąga. Już 21 stycznia w ferie zimowe Reprezentant Polskiej Kadry Speed-Ball poprowadzi pokaz i trening gry w speed-ball. Zbigniew Bizoń to zawodnik, który zdobył 9 miejsce podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie. Jego historia może stać się dla Was nie tylko nowym doœwiadczeniem sportowym, ale także inspiracją. Żeby osiągnąć sukces wystarczy odrobina samozaparcia. Podczas zajęć będzie można poznać reguły i popróbować swoich sił w różnych konfiguracjach gry w speed-ball.

Imprezy cykliczne, Imprezy plastyczne, Imprezy teatralne, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “Styczeń! Kultura!”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word