Strona główna » Spotkania » Spotkanie wiosenne 4 maja 2014

Spotkanie wiosenne 4 maja 2014

W pierwszą niedzielę maja odbyło się coroczne Spotkanie Wiosenne Mieszkańców Głogoczowa. Największą siłą i wartością naszych spotkań jest ich integracyjny charakter. Odwiedzili Dom Kultury mali, duzi i dorośli, przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych oraz niezrzeszeni, Mieszkańcy Głogoczowa i Goście spoza jego granic.
Spotkanie miało dwie główne części – spektakl Teatru Krótkich Opowieści „Po nitce do kłębka” oraz recital Mateusza Szczurka.
Scenariusz spektaklu o pająkach napisali uczestnicy zajęć pana Tomasza Świerczka. Zagrali brawurowo ukazując istniejący w nich wielki potencjał teatralny. Sztuka, którą przedstawili okazała się być pierwszym…odcinkiem serii o władcy strychów, jaskiń i mrocznych zakamarków w starych szopach. Ciekawe jak rozwinie się dalej sytuacja: czy pająki obalą swego władcę, czy w królestwie nastanie demokracja (arachnokracja)? A może królestwo podbije ktoś potężniejszy od Aragoga i nastaną czasy niewoli? Walka o wolność? Zaciekawieni widzowie muszą poczekać na dalszy ciąg przedstawienia.
Część druga Spotkania to występ Głogoczowianina Mateusza Szczurka. Mateusz zaśpiewał swoje ulubione utwory poezji śpiewanej. Piękny głos i dźwięki gitary, mądre, głębokie słowa – słuchacze byli zachwyceni. Nagrodzili młodego artystę gromkimi brawami.

 

 

 

 

 

Spotkania

Brak komentarzy do wpisu “Spotkanie wiosenne 4 maja 2014”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word