Strona główna » Imprezy cykliczne, Imprezy muzyczne, Spotkania, Święta » Spotkanie Jesienne Mieszkańców

Spotkanie Jesienne Mieszkańców

95 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę obchodziliśmy 10 listopada na Spotkaniu Mieszkańców. Tegoroczne Święto przeżywaliśmy we wspaniałym, radosnym nastroju słuchając koncertu miejscowej Orkiestry OSP oraz śpiewając pieśni i piosenki z repertuaru patriotycznego i nieco lżejszego.

W Spotkaniu wzięły udział wszystkie zaprzyjaźnione z Domem Kultury organizacje i instytucje Głogoczowa oraz Mieszkańcy. Każda grupa wybrała dla siebie pieśń. Zostały one ułożone w takim porządku, że w tych utworach mogliśmy prześledzić historię naszego kraju. Najstarsza Rota z 1907r. Potem pieśni legionowe, z XX lecia międzywojennego, z czasów okupacji i wreszcie powojenne i całkiem współczesne.

Usłyszeliśmy nawet prawykonanie pieśni o Głogoczowie i dzwonach  w ramach naszej wsi tematycznej „Głogoczów – wieś jak dzwon”. Pieśń napisała pani Irena Dziedzic a zaśpiewały panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich.

 

W Spotkaniu uczestniczyła  rekordowa liczba Mieszkańców Głogoczowa i Gości. Dziękuję wszystkim Uczestnikom Spotkania za udział w nim oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomagały przy realizacji imprezy 🙂 Dziękuję za ciasta, obsługę Gości, sprzęt multimedialny i dekoracje stołów przyjaciołom ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, za ciasteczkowe dzwoneczki i pomoc w przygotowaniu prezentacji przyjaciółkom za Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich, za piękne przygotowanie strojów na Spotkanie – Wszystkim Przyjaciołom ze wszystkich instytucji i organizacji oraz osobom niezrzeszonym 🙂

Imprezy cykliczne, Imprezy muzyczne, Spotkania, Święta

Brak komentarzy do wpisu “Spotkanie Jesienne Mieszkańców”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word