„Sportowo i rodzinnie”

5 lipca 2017

Ubiegłoroczne wakacje w Głogoczowie upłynęły pod znakiem sportu, rekreacji i kultury. Grupa nieformalna „Aktywni Razem” zrealizowała projekt „Sportowo i rodzinnie w Głogoczowie”. Mieszkańcy miejscowości mieli możliwość zabawy w pięknej, zielonej przestrzeni szkoły podstawowej. Grupa nieformalna wraz z partnerami umożliwiła całym rodzinom i grupom przyjaciół poznanie speed balla oraz gry w bule. Były też aktywności „typowe” dla Głogoczowa: kolarstwo, piłka nożna, ręczna i trening judo. Projekt dofinansował Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie, a operatorem była Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności Arts. W tym roku również udało się pozyskać środki z FIO Małopolska Lokalnie na projekt „Sportowo i rodzinnie”. Grupa nieformalna „Dla Głogoczowa” będzie realizować projekt rekreacyjno – kulturalny.


Wiodącym elementem projektu będzie nordic walking, a oprócz wędrowania z kijkami będzie możliwość kontynuacji przygody ze speed ballem i bulami.  Rodzice z małymi dziećmi wezmą udział w zajęciach: animacje dla dzieci, studio plastyczne, puzzle i gry. Planowane są także treningi piłki nożnej, siatkówki i tenis stołowy.  Grupa nieformalna „Dla Głogoczowa” podejmuje współpracę z najlepszymi trenerami i animatorami, aby poziom zajęć był wysoki, jednocześnie chcemy, aby uczestnicy naszych zajęć dobrze się czuli, bawili i wypoczywali a nie rywalizowali ze sobą. Partnerami projektu są: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu – filia Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie, Zespół Placówek Oświatowych w Głogoczowie, Maltańska Służba Medyczna oddział Głogoczów, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie, Klub Sportowy Iskra Głogoczów, Stowarzyszenie Sportownia, Twoje Studio Zdrowia, Uniwersytet Trzeciego Wieku Myślenice, Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto.
Zajęcia na świeżym powietrzu będą organizowane, jak te ubiegłoroczne: w czwartkowe popołudnia. Na zakończenie projektu – 3 września zorganizowany będzie piknik rodzinny. Planowane są atrakcje dla ciała i dla ducha, wspaniały koncert muzyczny, pokazy cheerleaderek, zumby, spotkania z mistrzami, marsz po zdrowie. W lipcu prowadzona jest akcja informacyjna i promocyjna.  Sierpień przeznaczony jest na dobrą zabawę, integrację mieszkańców, poznawanie nowych ludzi
i nowych aktywności. Trwają intensywne przygotowania do wakacyjnej zabawy na zielonych boiskach szkoły w Głogoczowie 🙂 Zapraszamy serdecznie !

Projekt „Sportowo i rodzinnie” jest finansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego. Operatorem jest Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności Arts.

Imprezy cykliczne, Rekreacja, turystyka, Uncategorized, Zajęcia z dziećmi