Smakołyki – 40 – lecia. Finał.

Rok 2014 jest rokiem szczególnym dla Głogoczowa bowiem, nasza wieś obchodzi jubileusz 760 lecia , a Dom Kultury 40 lat istnienia.
Aby godnie  uczcić jubileusz przygotowaliśmy wspólnie z Przyjaciółmi Domu Kultury cykl imprez kulturalnych pod wspólną nazwą „Smakołyki – 40 lecia”. Od czerwca zorganizowaliśmy  smakołyki: warsztatowy – naszym Gościem była ilustratorka książek dla dzieci Elżbieta Wasiuczyńska, jazzowy – Klezmer Jazz Band, teatralny – Teatr Krótkich Opowieści, muzyczny – wystawa  rzeźb Wojciecha Firka oprawiona muzycznie przez kwartet Myślenickiej Orkiestry Kameralnej, sweet focia, konkursowy, polityczny – spotkanie z Ambasadorem Stolicy Apostolskiej – Piotrem Nowina – Konopką, duchowości – wystawa „Źródło” Jolanty Czerneckiej  i wykład na temat duchowości w sztuce Jurka Fedirki i 12 listopada –  smakołyk kulinarny i Wielki Finał Obchodów. Nasze jubileuszowe spotkanie zaszczyciło wielu Gości, Mieszkańców Głogoczowa, seniorów, przedstawicieli wszystkich instytucji, szkół, organizacji pozarządowych,  młodzież i … dzieci z naszego przedszkola, które przedstawiły legendę o zatopionym dzwonie. Kolejną częścią spotkania był konkurs kulinarny na Smakołyk Głogoczowa.

Goście zostali zaproszeni do degustacji potraw  słodkich i słonych oraz do głosowania 🙂 Zwyciężył : chleb na zakwasie z domowym smalczykiem  Beaty Górszczak i ciasto słonecznikowe Teresy Szczurek.  Nie mogło zabraknąć na takiej uroczystości pamiątkowych dyplomów, podziękowań, miłych słów. Był nawet tort i spontanicznie zaśpiewane „Sto lat” .  Oznacza to, że nasz Dom Kultury jest miejscem przyjaznym, ciepłym i otwartym. Mieszkańcy i Goście dobrze się tu czują.

W związku z 760 leciem Głogoczowa postanowiłyśmy wspólnie z Gospodyniami i pomysłodawczynią projektu wsi tematycznej  Głogoczów – Wieś jak Dzwon. Twój przystanek w podróży – Agnieszką Węgrzyn zrealizować konkurs na pocztówkę z Głogoczowa. Konkurs trwał od sierpnia do połowy października i miał 3 kategorie – 760 lat Głogoczowa czyli Głogoczów wczoraj i dziś, 4 pory roku w Głogoczowie i Głogoczów z przymrużeniem oka. W konkursie wzięło udział 51 osób składając 71 prac. Laureaci konkursu w dniu Wielkiego Finału Obchodów Jubileuszu 40 – lecia DK odebrali nagrody i gratulacje, a uczestnicy spotkania  mogli podziwiać wszystkie projekty pocztówek na wystawie w Galerii Dzwonnica. Ekspozycja będzie czynna do końca roku – zapraszamy 🙂

Rok jubileuszowy uświetniony „Smakołykami 40- lecia” był niezwykły. Bardzo intensywny, nietuzinkowy, dotykający wielu dziedzin sztuki, kultury i rozrywki. Dziękuję wszystkim za ten rok, ale też za wszystkie poprzednie lata działalności Domu Kultury w Głogoczowie. Teraźniejszość wyrasta na przeszłości i uczy się na przyszłość. Dziękuję Pani Marii Tabor – Pręcikowskiej  i wszystkim kolejnym dyrektorkom, pracownikom, instruktorom w imieniu własnym i społeczności Głogoczowa za pracę jaką włożyliście  Państwo w edukację , kulturę i rozrywkę naszych mieszkańców. Ślad odciśnięty przez Was w historii  naszej instytucji jest bardzo istotny.  Dziękuję Wszystkim Mieszkańcom Głogoczowa i Gościom, którzy byli z nami w ten szczególny dzień. Dziękuję za to, że czuję się w Głogoczowie jak w domu, jak wśród Przyjaciół. Dziękuję  Gospodyniom za przepyszne smakołyki kuchni głogoczowskiej, wszystkim uczestnikom konkursu na „Pocztówkę z Głogoczowa”, dzieciom i młodzieży za artystyczną oprawę uroczystości, maltańczykom i harcerzom za pomoc, firmie Progres/pro group za oprawę graficzną WDK-u i Smakołyków, Jurkowi Fedirce za pomysł, zaangażowanie i wielkie serce dla kultury oraz każdej osobie , która miała swój udział w Jubileuszu. DZIĘKUJĘ  🙂

Fotografia, Imprezy muzyczne, Imprezy plastyczne, Imprezy teatralne, Spotkania, Święta, Wernisaże, Wystawy

Brak komentarzy do wpisu “Smakołyki – 40 – lecia. Finał.”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word