Strona główna » Spotkania, Święta » Smakołyk polityczny

Smakołyk polityczny

Piotr Nowina Konopka – polityk , doktor nauk ekonomicznych, działacz Solidarności, rzecznik prasowy Lecha Wałęsy, rzecznik strony społecznej przy Okrągłym Stole, jeden z założycieli Unii Demokratycznej, jeden z założycieli Unii Wolności, Poseł na Sejm I, II i III kadencji, inicjator powstania Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana promującej integrację europejską i prezes tej Fundacji , dyrektor Parlamentu Europejskiego, dyrektor ds kontaktów z Kongresem Stanów Zjednoczonych , od lipca 2013r. ambasador przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Maltańskim i 5 września 2014r.Gość Specjalny w Głogoczowie na jubileuszu 40 lecia Domu Kultury.

 

Nasze urodziny świętujemy już cały rok. Już w 2013r. publikowaliśmy w prasie lokalnej materiały na temat historii i współczesności tej ważnej dla Głogoczowa instytucji kultury. W tym roku zaznaczamy naszą obecność na ziemi myślenickiej projektem „Smakołyki 40-lecia”, którego pomysłodawcą jest myślenicki animator kultury – Jerzy Fedirko. Do tej pory zrealizowaliśmy smakołyki: warsztatowy, jazzowy, teatralny, muzyczny. Jesteśmy w trakcie smakołyku sweet focia i konkursowego ( na pocztówkę z Głogoczowa). Przed nami podróżniczy, rowerowy, duchowy i finałowy. Być może jeszcze poetycki.
Spotkanie z ambasadorem Piotrem Nowina-Konopką to smakołyk polityczny. Smaku dodaje fakt, że impreza odbyła się w siedzibie rodziny ambasadora należącej do niej od ponad 200 lat. Piotr Nowina Konopka dziękując za gościnę podkreślił , że dawniej dwory pełniły funkcje kulturalne, tam spotykano się na dyskusjach, koncertach i wieczorkach poetyckich.

 

Nasz Gość okazał się być bardzo interesującą, otwartą, sympatyczną osobą. Dużo i ciekawie opowiadał o swoich poprzednikach, obowiązkach, spotkaniach z różnymi ludźmi: hierarchami i zwykłymi księżmi, potwierdzał „niewiarygodne” fakty dotyczące papieża , odpowiadał na pytania zgromadzonych osób.
Bardzo interesująca była opowieść o jałmużniku papieża Franciszka – Polaku,abp Konradzie Krajewskim. O samochodowej kawalkadzie, w której ze zwyczajnego samochodu wysiadł papież, a z opancerzonych wozów – ochrona. Ambasador bardzo podkreślał fakt wielkiej wrażliwości Franciszka na człowieka. Mówił, że papież nie traktuje świata, ludzi globalnie, lecz myśli o każdym człowieku indywidualnie.

 

Cóż – wszystko , co dobre kończy się szybciej, dwie godziny minęły błyskawicznie. We wszystkich chyba uczestnikach spotkania pozostał niedosyt. Było nam w Nowinie dobrze, ciepło i bardzo interesująco, zarówno za sprawą ciekawego Gościa jak i wielkiej gościnności i życzliwości Gospodarzy.

Więcej zdjęć jest tutaj: https://www.facebook.com/wdk.glogoczow/posts/690591434342967

oraz: https://www.facebook.com/wdk.glogoczow/posts/690216854380425

Materiał filmowy przygotowała myślenicka iTV : http://www.myslenice-itv.pl/ambasador-rp-w-watykanie-gosciem-jubileuszu-wiejskiego-domu-kultury-w-glogoczowie/

Spotkania, Święta

Brak komentarzy do wpisu “Smakołyk polityczny”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word