Strona główna » Imprezy muzyczne, Wernisaże, Wystawy » Smakołyk muzyczny – wernisaż wystawy rzeźb Wojciecha Firka

Smakołyk muzyczny – wernisaż wystawy rzeźb Wojciecha Firka

Kolejne wydarzenie z cyklu „Smakołyki 40 – lecia” miało miejsce 11 lipca w sali widowiskowej Domu Kultury w Głogoczowie. Tym razem mieliśmy wernisaż wystawy rzeźb profesora Wojciecha Firka.

 

Artysta jest  rzeźbiarzem, muzykiem, kompozytorem, wykładowcą na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.  Wojciech Firek stworzył swój niepowtarzalny styl, który pozwala od razu powiązać  dzieło z nazwiskiem twórcy. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych kolekcjach. Wojciech Firek jest autorem  drzwi głównych do Sanktuarium NNMP w Myślenicach, płaskorzeźby Juliusza Słowackiego w Gimnazjum nr 1 w Myślenicach, Papieża Jana Pawła II w Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach i innych prac w bliższej i dalszej okolicy. Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagród, swoje prace wystawiał na ponad  200 wystawach zbiorowych i ponad 70 indywidualnych na całym świecie : od Nowego Jorku po… Głogoczów.  Drugą ukochaną dziedziną sztuki Profesora Firka jest muzyka, dlatego  oprawę wernisażu wykonali znakomici muzycy z Kwartetu Smyczkowego Myślenickiej Orkiestry Kameralnej Concertino w składzie: Jolanta Antkiewicz, Łukasz Antkiewicz, Tomasz Pawlak i Monika Gubała.  Wspaniały Artysta zgromadził na uroczystości liczne grono swoich Przyjaciół, ale  było też wiele osób blisko związanych z Domem Kultury. Imprezę należy zaliczyć do tych bardzo udanych… Zapraszamy na wystawę, którą można zobaczyć do końca lipca.

 

Imprezy muzyczne, Wernisaże, Wystawy

Brak komentarzy do wpisu “Smakołyk muzyczny – wernisaż wystawy rzeźb Wojciecha Firka”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word