Strona główna » Imprezy teatralne, Zajęcia z dziećmi » „Rozmowy zapałek” – Teatr Krótkich Opowieści

„Rozmowy zapałek” – Teatr Krótkich Opowieści

Dzieci i  dorośli zgromadzeni w sali Domu Kultury w niedzielne popołudnie 24 stycznia, mieli możliwość podsłuchania : o czym rozmawiają zapałki ? Spektakl przygotowała grupa aktorów amatorów, pod kierunkiem Tomasza Świerczka. Wartością bezwzględną tej sztuki jest jej  autor – wszyscy biorący udział w spektaklu  aktorzy. Tomasz Świerczek spina cząstki napisane, wymyślone przez dzieci w spójną całość. Istotne jest to, że sztuka żyje, rozwija się, ewoluuje. „Rozmowy zapałek” zostały stworzone w ramach projektu „Światło przyciąga dobrych ludzi – oświetlenie sceny sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie” zrealizowanego w konkursie grantowym Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Spektakl opowiada o siedzących w pudełku zapałkach. One rozmawiają ze sobą, bawią się,  snują opowieści, rozważania, przywołują dziewczynkę z zapałkami i … po kolei giną , służąc ludziom do ogrzania i  oświetlenia.

Publiczność wypełniająca salę DK uważnie śledziła akcję spektaklu. Oprócz młodych aktorów, w sztuce „grało” nowe oświetlenie sceny sfinansowane przez Fundację Banku Zachodniego WBK i Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Wartością spektaklu była niewątpliwie żywa muzyka. Wszechstronny Tomasz Świerczek zaprosił do współpracy – Pawła grającego na gitarze basowej i Olę – skrzypaczkę. Sam Tomasz grał na gitarze. I tak: scenariusz napisany przez grupę Teatru Krótkich Opowieści, gra aktorów, światło, muzyka i efekty hm… specjalne, okazały się interesującą mieszanką artystyczną, trzymającą widzów w napięciu. Pokaz sztuki był przedpremierowy. Święto teatru – premiera planowana jest na koniec kwietnia. Już teraz serdecznie zapraszamy 🙂

Imprezy teatralne, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “„Rozmowy zapałek” – Teatr Krótkich Opowieści”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word