Strona główna » Imprezy teatralne, Rekreacja » Przegląd Walk Scenicznych

Przegląd Walk Scenicznych

Międzynarodowa impreza w Głogoczowie zbliża się wielkimi krokami 🙂
Po raz pierwszy w Polsce!  Leszek Galica z Małopolskiej Zgrai Sarmackiej organizuje w Głogoczowie Przegląd Walk Scenicznych. Nie! Nie będzie to boks, ani inny podobny sport. Będą to walki na szable, szpady i rapiery, w pięknych staropolskich strojach. Goście ze Słowacji pewnie nie będą ubrani w polskie stroje, ale chętnie zobaczymy ich stare, historyczne ubiory. Na przegląd zaprasza Leszek Galica – „To wydarzenie, w którym uczestniczyć będą aktorzy, artyści, rekonstruktorzy historyczni, sportowcy i tancerze. Ich wszystkich łączy pasja walk scenicznych. Teatr Walki zagości w Głogoczowie. To tutaj odbędzie się pierwszy w Polsce festiwal walki scenicznej. Artyści będą walczyć w jak najbardziej zbliżonym do rzeczywistości układach, w dużym tempie, często ryzykując prawdziwe trafienie. Jury oceni poszczególne występy, a najbardziej widowiskowe nagrodzi. Jury to przedstawiciele widowni, wyłuskają z reakcji otoczenia emocje zachwytu lub strachu. Dlatego tak ważna jest obecność widowni. Dzięki gościom ze Słowacji 1 Przegląd Walk Scenicznych Głogoczów 2016 to impreza międzynarodowa. Pokażmy naszym gościom, że potrafimy zrobić imprezę na wysokim poziomie, a publiczność w Głogoczowie jest najlepsza i zapewnia gorące przyjęcie wszystkim uczestnikom. Serdecznie Państwa zapraszam Leszek Galica Dyrektor Teatru Walki.”

Na scenie Domu Kultury wystąpią zespoły:
1. Cassanova – spolocnost veselych sermiarov z Banskej Bystrice
2. Comhlan – zespół tańca irlandzkiego i szkockiego
3. Fencing Arts
4. Małopolska Zgraja Sarmacka
5. Stowarzyszenie Parafialny Klub Sportowy JAKUB Więcławice Stare – sekcja szermiercza
6. Wszechnica Szermiercza
7. Szkoła Aktorska i Telewizyjna SPOT
8. Akademia Teatralna w Białymstoku
Drodzy Mieszkańcy Głogoczowa i Goście – serdecznie Was zapraszamy na I Przegląd Walk Scenicznych – 8 października 2016 r. o godz. 16.00

Imprezy teatralne, Rekreacja

Brak komentarzy do wpisu “Przegląd Walk Scenicznych”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word