Strona główna » Imprezy cykliczne, Imprezy muzyczne, Święta » Przegląd Pieśni Patriotycznej online

Przegląd Pieśni Patriotycznej online

Regulamin Przeglądu Pieśni Patriotycznej online :

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu – filia Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie oraz Miasto i Gmina Myślenice zapraszają na 17 edycję Przeglądu Pieśni Patriotycznej.


Ze względu na panującą pandemię (SARS-Co-2 – koronawirus) konkurs odbędzie się w formie on-line. Wspólnie możemy świętować i uczcić Święto Niepodległości 11 listopada. Zapraszamy do prezentacji dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, po raz pierwszy młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe. Konkurs ma formułę otwartą, dlatego czekamy na zgłoszenia nie tylko z terenu Gminy Myślenice. Nagrywajcie swoje występy i przysyłajcie je do nas. Niech Wasze domy staną się wspaniałą muzyczną sceną.

UWAGA!!!
Kwalifikacje do konkursu odbywają się w formie online. W tym celu należy wypełnić formularz elektroniczny dostępny pod adresem:

https://forms.gle/h1SifbxesrRqp6wp6

Do udziału w konkursie zostaną zakwalifikowane osoby, które przyślą zarówno formularz zgłoszeniowy jak i nagranie. Termin przysłania formularza mija 29 października 2020 r. Termin przysłania nagrania mija 5 listopada 2020 r. Uczestnicy mogą przysłać wyłącznie jedno zgłoszenie piosenki wykonanej w języku polskim o tematyce patriotycznej lub wojskowej.W związku z rocznicą 100-lecia Bitwy Warszawskiej organizatorzy zachęcają do prezentacji pieśni z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.

W Przeglądzie Pieśni Patriotycznej online czekamy na nagrania wokalne solistów i duetów. Piosenki mogą być wykonane z podkładem muzycznym, akompaniamentem własnym lub a’capella. Nagrania filmowe należy umieścić w serwisie www.youtube.pl, jako nagranie niepubliczne (sekcja 3 widoczność), następnie link do nagrania przesłać do organizatorów Przeglądu do 5 listopada 2020 na adres: domkultury.glogoczow@gmail.com.
Tytuł nagrania powinien być opatrzony wpisem o następującej treści: Przegląd Pieśni Patriotycznej online 2020, imię i nazwisko uczestnika/uczestników/tytuł pieśni/kategoria
Prosimy nie wysyłać nagrań w formie załącznika do wiadomości e-mail.

W pierwszym etapie oceny nadesłane nagrania poddane będą werdyktowi profesjonalnego jury w następujących kategoriach:
– kategoria A – klasy I-III szkoła podstawowa
– kategoria B – klasy IV-VI szkoła podstawowa
– kategoria C – klasy VII – VIII szkoła podstawowa
– kategoria D – uczniowie szkół ponadpodstawowych
– kategoria E – dorośli
W grupach mieszanych ustala się kategorię dostosowaną do wieku starszego członka zespołu.

Ocenie komisji podlegać będą: interpretacja utworu, wrażliwość muzyczna, pomysłowość prezentacji, ekspresja wykonania oraz ogólne wrażenie artystyczne. W każdej z kategorii przewiduje się wyłonienie trzech laureatów. Decyzje komisji są nieodwołalne.

W drugim etapie oceny nagrania laureatów I miejsc w poszczególnych kategoriach zostaną opublikowane w mediach społecznościowych Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu,
a następnie internauci spośród nich będą mogli przyznać nagrodę publiczności.
Każdy z internautów może oddać wyłącznie jeden głos. Za ważny głos uznaje się komentarz
o treści „TAK” pod wybranym nagraniem. Warunkiem udziału w głosowaniu jest polubienie profilu Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu na facebooku: https://www.facebook.com/mokismyslenice/. Głosowanie rozpocznie się 9 listopada o godzinie 17:00 i potrwa do 11 listopada do godz. 9:00.
Ogłoszenie wyników głosowania publiczności 11 listopada 2020 do godz. 12:00 na facebooku MOKiS oraz WDK Głogoczów.
Wszyscy uczestnicy otrzymają drogą elektroniczną dyplomy uczestnictwa, a laureatom wręczone zostaną nagrody rzeczowe w ustalonym terminie.

Szczegółowych informacji o konkursie udziela
Grażyna Kosiba, tel. 500693675, domkultury.glogoczow@gmail.com

 

Imprezy cykliczne, Imprezy muzyczne, Święta

Brak komentarzy do wpisu “Przegląd Pieśni Patriotycznej online”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word