Pocztówka z Rio – audycja

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Ostatnia audycja umuzykalniająca realizowana przez Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zgromadziła dzieci z klas młodszych Szkoły Podstawowej w Głogoczowie. Entuzjastycznie nastawieni widzowie, żywo reagowali na energetyczną muzykę z Ameryki Południowej. Koncert był niezwykle żywiołowy i kolorowy, bowiem oprócz muzyki wykonywanej na gitarze i instrumentach perkusyjnych, występowali również tancerze z grupy baletowej Cracovia Danza.

„Dawna stolica Brazylii, Rio de Janeiro, słynie w świecie z niezwykłego karnawału, kiedy to tysiące ludzi bawi się dzień i noc na ulicach miasta. Niezwykłą atmosferę tworzą przede wszystkim tzw. szkoły samby, których członkowie wystukując skomplikowane rytmy na różnych dużych i małych bębnach, idąc lub jadąc na wielkich platformach – prowadzą korowody tancerzy.
W czasie naszego koncertu można było posłuchać przedstawicieli naszej rodzimej Krakowskiej Szkoły Samby; wiązanki tańców z różnych krajów Ameryki południowej zatańczyła para taneczna, a miłym przerywnikiem w tej energetycznej muzyce były przeboje muzyki gitarowej.
Zespół perkusyjny zachęcił publiczność do udziału w swym występie – poprzez klaskanie wskazanych rytmów, tupanie lub wołanie – zabawę prowadziła liderka zespołu.” – cyt. z materiału promocyjnego Działu Edukacji Muzycznej Filharmonii Krakowskiej

Wykonawcy: Krakowska Szkoła Samby „Sorrir Por Favor” (czyli „Uśmiech proszę! – zespół perkusyjny – 3 os.)
Maria Korzeniowska – gitara
para taneczna

Program:
Carioca (żywa samba, rytm bicia serca Rio podczas karnawału)
Heitor Villa-Lobos – CHORO nr 1 (gitara)
Vaya de Fiesta & Polca Mexicana – tańce z Meksyku Płn.
A.C.Jobim – Samba de uma nota so (Samba na jedną nutę) (gitara)
Afoxe (wym. afosze, rytm wywodzący się z muzyki afrykańskiej)
Samba/Rumba & Tango/Milonga – tańce (Brazylia, Kuba, Argentyna)
Samba Funk (samba w rytmie inspirowanym wpływami Ameryki Północnej)

Imprezy cykliczne, Imprezy muzyczne, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “Pocztówka z Rio – audycja”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word