Strona główna » Rekreacja, Uncategorized, Zajęcia z dziećmi » Pierwsze spotkanie – sportowe i rodzinne

Pierwsze spotkanie – sportowe i rodzinne

Po tygodniach zapraszania, zachęcania i informowania nadszedł wreszcie ten dzień!  4 sierpnia – pierwsze spotkanie w ramach projektu „Sportowo i rodzinnie w Głogoczowie”  rozpoczęliśmy mocnym akcentem : oprócz speed-balla i petanque  – piłka nożna!  Speed-balla przybliżał uczestnikom Przemysław Wolan, który w 2013 r. przywiózł  tę dyscyplinę z Egiptu,  zaszczepił ją w Polsce oraz założył Stowarzyszenie Miłośników Sportu Speed-ball Polska.

Zasady gry w bule objaśniali panowie Stefan Patyk i Edmund Dulski – miłośnicy tej dyscypliny reprezentujący myślenicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Piłkę nożną w wersji „dla wszystkich” prowadzili panowie Wojciech Czajka i Mariusz Szlachetka z KS Iskra Głogoczów.

Gimnastykę dla Smyka prowadziła Małgorzata Król z Fundacji Akademia Sportu i Nauki, a plastyczną Akademię Wyobraźni – Małgorzata Czech ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa razem z córką Zuzanną.  Piękna, słoneczna pogoda, wspaniałe trawiaste boiska Szkoły w Głogoczowie, energia wolontariuszy oraz życzliwie i serdecznie nastawieni uczestnicy – te czynniki sprawiły, że wytworzyła się wspaniała atmosfera, która trwała do końca tego spotkania aktywnych rodzin. Zaproszenie na spotkanie rzeczywiście przyjęły całe rodziny i wszyscy dobrze się bawili : tatusiowie, mamy i dzieci. Dziękujemy za tę frajdę! Przyjdźcie za tydzień – oprócz stałych punktów projektu będzie judo! Zapraszamy ! O judo mówi trener reprezentujący Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Myślenice – Wiktor Siłuszyk :
Judo przyczynia się do harmonijnego rozwoju, przekonuje, że nie siła i ciężar ciała, ale szybkość i zręczność są czynnikami decydującymi w działaniu. Jest dla młodzieży właściwym systemem wychowania fizycznego, sportem, który najlepiej przygotowuje do życia. Pozwala młodzieży nie tylko odkryć i rozwijać własne możliwości, ale także osiągnąć skuteczność w działaniu. Judo rozwija szybkość, zwinność, wytrzymałość i siłę, a także spostrzegawczość, opanowanie, odwagę, odporność, koncentrację i wytrwałość. Jego wpływ wychowawczy jest niezaprzeczalny. Śmiało można powiedzieć, że judo to więcej niż sport.

Zapraszamy na drugie spotkanie aktywnych rodzin – 11 sierpnia 2016r.  Projekt „Sportowo i rodzinnie w Głogoczowie” jest współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie oraz Województwo Małopolskie.

 

 

Rekreacja, Uncategorized, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “Pierwsze spotkanie – sportowe i rodzinne”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word