Strona główna » Fotografia, Imprezy cykliczne, Slajdowiska, Spotkania, Wykłady » Pierwsze Slajdowisko w historii Domu Kultury w Głogoczowie

Pierwsze Slajdowisko w historii Domu Kultury w Głogoczowie

W niedzielne popołudnie 25 listopada spotkaliśmy się w Domu Kultury w Głogoczowie, aby wyruszyć w wirtualną podróż  z rodziną państwa Olejniczaków. Krystyna i Paweł wraz z dziećmi Sarą i Janem zabrali nas aż za koło podbiegunowe i opowiedzieli nam o subarktycznym lecie w północnych rejonach Europy. Usłyszeliśmy o fascynacji wspaniałą przyrodą oraz niezwykłymi, surowymi krajobrazami Skandynawii.

Państwo Olejniczakowie od pięciu lat wraz z dziećmi wyjeżdżają na całe lato na Północ Europy do subarktycznych stacji badawczych. W ciągu tego czasu nazbierali setki zdjęć i mnóstwo wspomnień, którymi podzielili się z uczestnikami slajdowiska.

Oglądaliśmy fotografie norweskich fiordów, lodowce i góry Grenlandii, gejzery i wodospady Islandii,  malownicze krajobrazy Finlandii i Wysp Owczych. Przez zdjęcia przebija się szacunek autorów do otaczającego świata i miłość do roślin i zwierząt. Fantastyczne są zdjęcia  maskonurów i głuptaków z Wyspy Mykines,  majestatycznie wędrującego asfaltową drogą łosia czy zainteresowanego obiektywem liska polarnego.
Od Sary i Jana dowiedzieliśmy się o Muminkach, skandynawskiej szkole, łowieniu łososi i tym co ma w brzuchu pani łosoś.
Po skończonej projekcji i opowieści oprawionej muzyką islandzką i lapońskim joikiem bohaterowie spotkania odpowiadali na pytania uczestników slajdowiska.

 

Impreza była udana i każdy z jej uczestników marzy teraz o podróży za  66 równoleżnik, tym bardziej, że namiastkę tego przeżył przekraczając magiczną linię „Arctic cirkle” wchodząc na salę widowiskową naszego Domu Kultury.

Fotografia, Imprezy cykliczne, Slajdowiska, Spotkania, Wykłady

Brak komentarzy do wpisu “Pierwsze Slajdowisko w historii Domu Kultury w Głogoczowie”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word