Strona główna » Fotografia, Imprezy muzyczne, Wernisaże, Wystawy » Otwarcie Galerii Dzwonnica – 11.12.2013r.

Otwarcie Galerii Dzwonnica – 11.12.2013r.

Galeria Dzwonnica została oficjalnie otwarta 11 grudnia 2013r. W  ten sposób zakończyliśmy projekt „Głogoczów – wieś jak Dzwon. Rozwój partnerstwa na rzecz budowania miejscowości tematycznej”. Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Głogoczowa we współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu ( jednostka nadrzędna WDK) oraz Zespołem Placówek Oświatowych w Głogoczowie. Finansowa strona przedsięwzięcia należała do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz MOKiS i SGW.


Otwarcie Galerii rozpoczęło też oficjalne obchody 40 lecia Domu Kultury w Głogoczowie, która to  rocznica przypada w 2014r. Galeria jest nową jednostką na kulturalnej mapie Gminy Myślenice, otwiera przed nami nowe możliwości działań w obszarze promocji sztuki.

Jej nazwa jest związana z myślą przewodnią miejscowości tematycznej „Głogoczów – wieś jak dzwon. Twój przystanek w podróży”, a tę symbolizuje piękny dzwon wykonany przez plastyczkę MOKiS –  Barbarę Kmiecik, zawieszony w „Dzwonnicy”. Dla mieszkańców Głogoczowa bardzo istotny jest rozwój ich instytucji kultury, ale także nowa estetyka przestrzeni, w której przebywają , często i chętnie korzystając z oferty Domu Kultury i stowarzyszeń mających tutaj swoje siedziby.
Pierwsza wystawa „Projekt :Głogoczów wieś jak dzwon…w obiektywie” została  przygotowana  przez  uczestników  projektu – nauczycieli i uczniów z ZPO w Głogoczowie. Mieszkańcy Głogoczowa oraz zaproszeni Goście z radością uczestniczyli w tej uroczystości.

(fot. Maciej Hołuj)

Fotografia, Imprezy muzyczne, Wernisaże, Wystawy

Brak komentarzy do wpisu “Otwarcie Galerii Dzwonnica – 11.12.2013r.”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word