Strona główna » Imprezy muzyczne, Święta, Wykłady » O Jesiennym Spotkaniu Mieszkańców Głogoczowa

O Jesiennym Spotkaniu Mieszkańców Głogoczowa

Jesienne Spotkanie Mieszkańców Głogoczowa odbyło się 11 listopada – w dniu  Narodowego Święta Niepodległości.  Uroczystość miała charakter integracyjny, patriotyczny i  była podzielona na dwie części – pierwsza część dotyczyła historii Głogoczowa i uczczenia Święta Niepodległości, natomiast druga część przyszłości naszej miejscowości.


 

Obie te części były rozdzielone krótką częścią współczesną. Spotkanie rozpoczęło się pięknym koncertem pieśni patriotycznych „Dla Ciebie…”, w wykonaniu  Andrzeja Koska  i Kingi Stawowy. Akompaniowała im  na pianinie Urszula Domarecka – Fikas.

 

We wrześniu br. odnaleziono na strychu Domu Kultury w starej skrzyni dokumenty, księgi z różnych okresów historycznych. Najstarsze, zarazem najcenniejsze księgi pochodzą z czasów zaboru austriackiego i ten okres wybrała pani sędzina Elżbieta Dymek – członek Myślenickiego Towarzystwa Historycznego na temat swojego wystąpienia, a  Mieszkańcy Głogoczowa mogli zobaczyć dokumenty na Spotkaniu…

Następnym, współczesnym punktem imprezy było zakończenie projektu Biblioteki Publicznej w Głogoczowie i Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa pod nazwą „Podaruj książce drugie życie”. Akcja ta polegała na przekazaniu przeczytanych, lecz niezniszczonych książek Bibliotece Publicznej w Głogoczowie.Po oddaniu 2 książek darczyńca wypełniał kupon uprawniający do udziału w losowaniu. Spośród wszystkich darczyńców została wylosowana „szczęśliwa siódemka” osób, które otrzymały nagrody…książkowe. Losowanie    przeprowadziła bibliotekarka – Beata Wałęga.

Potem płynnie przeszliśmy do drugiej części Spotkania związanej z przyszłością naszej miejscowości – mianowicie pani prezes Stowarzyszenia Gospodyń w Głogoczowie – Agnieszka Węgrzyn przeprowadziła konsultacje społeczne tematu przewodniego dla naszej wsi wybranego w ramach projektu „Aktywny Głogoczów – partnerstwo trójsektorowe na rzecz rozwoju przedsiębiorczości społecznej” realizowanego przez Stowarzyszenie Gospodyń w Głogoczowie wspólnie z Gminą Myślenice.
Proponowany temat
GŁOGOCZÓW – WIEŚ JAK DZWON. TWÓJ PRZYSTANEK W PODRÓŻY.

I tak nasze jesienne spotkanie było jak najbardziej patriotyczne – połączyliśmy na nim przeszłość i przyszłość naszej małej Ojczyzny – naszego Głogoczowa.

 

Imprezy muzyczne, Święta, Wykłady

Brak komentarzy do wpisu “O Jesiennym Spotkaniu Mieszkańców Głogoczowa”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word