Strona główna » Imprezy teatralne » Nowy sezon kulturalny – start!

Nowy sezon kulturalny – start!

Nowy sezon kulturalny i artystyczny rozpoczęliśmy spektaklem „Czarna Dama na wesoło”. Multimedialne przedstawienie teatralno – filmowe w adaptacji i reżyserii Artura Dziurmana,  zaprezentował widzom Integracyjny Teatr Aktora Niewidomego ITAN.

Legenda o Czarnej Damie została przygotowana w ramach projektu „Legendy Krakowa łączą pokolenia” współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.  Tytułowa Czarna Dama to chciwa księżniczka, która pobiera coraz większy haracz od ciężko pracujących szwaczek. Daniny odbierają zbójcy będący na usługach księżniczki.  Chciwość Czarnej Pani jest tak wielka, że przestaje płacić najemnikom – poborcom.  Słudzy trują swoją panią, a jej duch nie zazna spokoju do czasu aż…. W inscenizacji Artura Dziurmana młodość integruje się  z dojrzałością,  aktorzy profesjonalni z amatorami, pełnosprawni z niedowidzącymi. Sztuka jest dopracowana, wszystkie elementy spektaklu świetnie ze sobą grają i uzupełniają się.  Teatr łączy się z filmem, żywiołowa muzyka pięknie oprawia spektakl i podkreśla jego artystyczne walory. Widzowie nagrodzili artystów brawami – przedstawienie bardzo się podobało 🙂

Imprezy teatralne

Brak komentarzy do wpisu “Nowy sezon kulturalny – start!”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word