Kulturalny kwiecień w Głogoczowie.

Wraz z wybuchem wiosny rozpoczął się ciąg imprez kulturalnych w naszym Domu Kultury.
W niedzielę 14.04 mieliśmy okazję podziwiać slajdy wykonane przez myślenickiego fotografa i podróżnika – Marka Kosibę. Autor zaprezentował zdjęcia z podróży po Stanach Zjednoczonych, widoki z trudno dostępnych miejsc, które można zobaczyć wędrując po bezdrożach, wyschniętych korytach rzek z dala od jakichkolwiek osad ludzkich. Pokazał również piękno parków narodowych i … ciekawe skrzynki pocztowe.

Kolejna atrakcyjna impreza kwietniowa to Szkolne Konfrontacje Plastyczne, zorganizowane w takiej formie po raz drugi. W ubiegłym roku do rysowania w Domu Kultury zgłosiło się 22 uczestników. W tym roku we wspaniałej, twórczej atmosferze 44 uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjalnych rysowało pastelą lub ołówkiem elementy kompozycji przygotowane przez komisję. Wśród uczestników ze szkół podstawowych najlepszą okazała się uczennica z Głogoczowa – Weronika Pałka, a najlepszym gimnazjalistą Karol Mularczyk z myślenickiej Jedynki. Bardzo dobrze wypadli uczniowie ze szkół podstawowych w Bysinie , Jasienicy, Trzemeśni oraz gimnazjalnych z Jawornika i myślenickiej Dwójki.

Audycja umuzykalniająca Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie pt. „Oblicza Mistrza – Witold Lutosławski”. W tym roku obchodzimy 100 rocznicę urodzin kompozytora tak znakomitego jak Fryderyk Chopin czy Karol Szymanowski. Z tej okazji przybliża się Jego postać i twórczość.
W Głogoczowie również prelegent – Maciej Jabłoński przedstawił sylwetkę artysty – opowiedział o Jego życiu w nieustannie trudnych czasach ( dwie wojny światowe i socjalizm). Ilustracją muzyczną tego artystycznego wydarzenia były piosenki skomponowane przez Witolda Lutosławskiego do słów wierszy Juliana Tuwima: (..) oraz wariacja na temat krakowiaka „Hej, od Krakowa jadę”i piosenka „Ostatnia dorożka”.

Zakończenie XVIII edycji Międzygminnych Zawodów Szachowych organizowanych w Szkole Państwa Osińskich w Myślenicach przez w/wym oraz Klub Sportowy Albert i Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie.
18 kwietnia rozegrano ostatni turniej oraz podsumowano cykl rozgrywek trwających od października 2012r. W Zawodach wzięło udział 90 zawodników z 11 drużyn. Wręczono puchary i nagrody zwycięzcom.
W kategorii drużynowej zwyciężył MLKSz przed WDK Głogoczów i UKS Konik Pcim.
Indywidualnie w kategorii seniorów: I miejsce Andrzej Jaśkowiec przed Marcinem Burkiem i Wojciechem Rutkowskim, w kategorii juniorów: I miejsce Witold Gałka przed Filipem Kudasem i Jakubem Suderem. Najlepszą zawodniczką XVIII Międzygminnych Zawodów Szachowych jest Joanna Mistarz w kategorii seniorów, a wśród juniorów – Karolina Szafraniec. Zawodniczki reprezentują WDK Głogoczów.

Koniec kwietnia – uczta artystyczna – Spotkanie Wiosenne Mieszkańców Głogoczowa.
Tym razem stęsknieni za ciepłem wiosennego słońca, śpiewem ptaków i kwitnącymi kwiatami przygotowaliśmy prawdziwie wiosenne atrakcje. Na początku było rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa – Wiosenne Rymowanki.
Uczestnicy konkursu odbierali nagrody za swoją twórczość, a niektórzy czytali swoje wiersze.
W drugiej części spotkania wystąpił Regionalny Zespół Toporzanie z Tenczyna. Kliszczacy przedstawili inscenizację tradycyjnego wesela tenczyńskiego. Były więc przyśpiewki, tradycyjne cepiny, tańce, porywająca,żywa muzyka. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia bawili się znakomicie.

 

Fotografia, Imprezy cykliczne, Imprezy muzyczne, Imprezy plastyczne, Slajdowiska, Spotkania, Święta, Wystawy, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “Kulturalny kwiecień w Głogoczowie.”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word