Strona główna » Imprezy cykliczne, Spotkania, Wykłady » Kultura. Moje ulubione miejsce cz. II

Kultura. Moje ulubione miejsce cz. II

Już za kilkanaście dni rozpoczynamy drugą część zadania realizowanego z Narodowym Centrum Kultury: Kultura. Moje ulubione miejsce. Będzie polegało na realizacji pięciu wybranych spośród jedenastu zgłoszonych inicjatyw lokalnych. Pomysły wybrane przez komisję będą realizowane w Myślenicach, Krzyszkowicach, Głogoczowie, Bęczarce, Bulinie, Drogini, Osieczanach, Jaworniku i Borzęcie. Wspólne działania Myślenickiego Ośrodka Kultury    i Sportu oraz wnioskodawców rozpoczynają się 19 sierpnia i potrwają do 12 listopada bieżącego roku.

Pięć smaków myślenickiej kultury. Projekt autorstwa Ewy Wincenciak – Walas.
Realizacja pięciu spotkań z ciekawą osobą z gminy Myślenice ( pszczelarz, rolnik, członkini Koła Gospodyń Wiejskich, zielarz, rzeźbiarz). Na spotkaniach połączonych z gotowaniem twórcy pokażą miejsca związane z kulturą danego miejsca oraz ugotują potrawy wywodzące się z miejscowości. Plany realizacyjne: Jawornik, Borzęta, Bulina, Osieczany, Droginia. Całość realizatorzy sfilmują i umieszczą w sieci.
Twórcze pisanie – od bloga do haiku.  Autor pomysłu – Antonina Sebesta.
Cykl czterech spotkań. Na dwóch: wykład oraz warsztaty twórcze, na kolejnych dwóch: spotkania z literatami
z Małopolski i warsztaty. Miejsce realizacji: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.
Nauka pisania tekstów niebanalnych do mediów, tekstów okolicznościowych, haseł reklamowych czy wierszy – haiku.
Kultura bez reszty. Kultura bez resztek. Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie.
Cykl trzech spotkań warsztatowych z elementami wykładów o artystach ekologicznie zaangażowanych i sztuce proekologicznej. Na każdym spotkaniu po części wykładowej wprowadzenie do tematyki zero waste, oraz warsztaty z chemii domowej i kosmetyków ekologicznych, które można zabrać do domu. Miejsce akcji – Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie.                                                                                                                                                                                            Jak skroić i uszyć kulturę na miarę potrzeb?  Stowarzyszenie Moc Różnych Razem.
Cykl sześciu dwugodzinnych warsztatów organizowanych w Świetlicy Wiejskiej w Bęczarce.
Grupa dorosłych będzie projektować i szyć torby na zakupy, woreczki na owoce i warzywa zdobione motywami opartymi na regionalnym wzornictwie. Materiały użyte do szycia będą wykonane z tkanin ekologicznych i będą mogły służyć w gospodarstwie domowym długo, promując jednocześnie zachowania proekologiczne .
Rękodzielnicze Inspiracje autorstwa Justyny Iskry.
Cykl warsztatów (5-8) dla kobiet oraz warsztaty rodzinne dla mam i dzieci. Miejsce realizacji projektu – Dom Strażaka w Krzyszkowicach. Wyjazd do Lanckorony do muzeum rękodzieła oraz wykład psychologa o odkrywaniu i rozwijaniu potencjału twórczego w sobie. Grupa zamknięta.

Diagnoza potrzeb i zasobów mieszkańców gminy Myślenice pokazała celowość realizacji projektów dla osób dorosłych. Aktywna partycypacja w kulturze wzmocni potencjał tkwiący w mieszkańcach i otworzy inne osoby na twórczość, pomysły i działanie dla wspólnego dobra i własnej satysfakcji.

 

Imprezy cykliczne, Spotkania, Wykłady

Brak komentarzy do wpisu “Kultura. Moje ulubione miejsce cz. II”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word