Koncert wiosenny

Wiosenne spotkanie mieszkańców Głogoczowa.
Po długiej przerwie Mieszkańcy Głogoczowa oraz Goście spotkali się przy wspólnym, tym razem również i świątecznym stole aby posłuchać muzyki Pawła Zyguckiego, spędzić niedzielne popołudnie razem i porozmawiać. Głogoczowskie wiosenne spotkania są zwykle wielowymiarowe. Tak było i tym razem.
Paweł Zygucki wystąpił w dwóch odsłonach: nostalgicznej, refleksyjnej – autorskiej i drugiej – szantowej, do której zaprosił Roberta Lisa. Oba sety miały to coś, co utrzymało uwagę i radość publiczności. W części autorskiej artysta śpiewał utwory z płyty „Marzenia” wydanej w sierpniu 2021 r. Teksty refleksyjne, mówiące jak żyć, jak być szczęśliwym, co jest ważne w życiu, gdzie jest jego sens.
Data koncertu, która zbiegła się z prawosławną i grekokatolicką Wielkanocą sprawiła, że spotkanie przybrało jeszcze jeden bardzo ważny kontekst, za sprawą gości z Ukrainy mieszkających w Głogoczowie i Bęczarce. O swoich odczuciach wspólnego czasu opowiedział pan Łukasz Skuza, który gościł w swoim domu panią Irinę z Żytomierza. Gospodynie z Głogoczowa pod kierunkiem właśnie pani Iriny ugotowały tradycyjny barszcz ukraiński. Wszyscy uczestnicy koncertu mieli okazję sprawdzić jego niepowtarzalny smak. Nie mogło obyć się bez artystycznych akcentów: mieszkanka Głogoczowa pani Celina Kurowska namalowała i przedstawiła trzy prace w stylu ukraińskiego malarstwa dekoracyjnego – Petrykivka, a dziewczęta gościnie mieszkające w Bęczarce zaśpiewały ludowe pieśni ukraińskie oraz hymn.
Ważną częścią koncertu było wręczenie nagród laureatom i uczestnikom konkursu plastycznego „Wiosna, ach to Ty”. Konkurs zorganizowała grupa stale współpracująca przy tego typu wydarzeniach: Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach – filia w Głogoczowie, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu – filia w Głogoczowie. Wystawa prac konkursowych przyniosła wiosnę i słońce do sali widowiskowej. Feeria barw, pomysłowość twórców i staranność wykonania, powodowała uśmiech na twarzach osób oglądających.
I jeszcze zielona energia: rozsady i zaszczepki roślin doniczkowych, balkonowych i użytkowych – członkinie stowarzyszenia SWIG, pracownicy Biblioteki i WDK przygotowali około 70 sztuk. Wszystkie znalazły nowe miejsce do życia.
Organizatorzy składają wielkie podziękowania wszystkim, którzy pracowali przy tym wydarzeniu oraz wszystkim, którzy w nim uczestniczyli. Życzymy wszystkim Mieszkańcom Głogoczowa oraz Gościom pięknego wiosennego odrodzenia 🙂

Imprezy cykliczne, Imprezy muzyczne, Spotkania

Brak komentarzy do wpisu “Koncert wiosenny”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word