Szkolne Konfrontacje Artystyczne

Regulamin – Konfrontacje Plastyczne

Regulamin – Konfrontacje Muzyczne

Karta zgłoszenia w formacie pdf

Szkolne Konfrontacje Artystyczne to jedna z  sztandarowych  imprez Wiejskiego Domu Kultury
Głogoczowie. Pierwsza edycja odbyła się w 2005 roku i składała się z konfrontacji – muzycznych, tanecznych i plastycznych. Takie części składowe imprezy przetrwały do 2009r.

Logo Konfrontacji  wykonał jeden z pierwszych stażystów MOKiSu – Wojciech Sąda.

 


W 2010 i 2011 roku  w ramach Szkolnych Konfrontacji Artystycznych zorganizowaliśmy Turniej Interpretacji Bajki i Baśni jako Szkolne Konfrontacje Teatralne. Laureatów tego konkursu wydelegowaliśmy na Regionalny Turniej Interpretacji Bajki i Baśni w ramach Festiwalu Młodego Aktora w Kętach.Od 2012 roku Turniej Interpretacji Bajki i Baśni jest imprezą niezależną. W 2011 roku po raz ostatni zrealizowaliśmy Konfrontacje Taneczne z powodu niewielkiego zainteresowania uczestników.  Niezmiennie od zarania imprezy konfrontujemy ze sobą młodych  artystów muzyków.
W roku 2012 po raz pierwszy Konfrontacje Plastyczne zorganizowaliśmy  w sposób nowatorski  wg pomysłu współpracownika i przyjaciela Domu Kultury – Andrzeja Moskala.  Młodzi artyści plastycy wykonywali swoje prace na miejscu – w sali widowiskowej naszego DK.  Panie plastyczki – jurorki przygotowały kompozycję „martwą naturę”. Uczestnicy konfrontacji  plastycznych rysowali całość lub wybrany przez siebie fragment kompozycji. W 2015r. młodzi plastycy wykonywali prace na bazie swojej znajomości surrealizmu i ekspresjonizmu, w 2016 r. konfrontacje były street-artowe. Rok 2017 , to sztuka awangardowa XX w. w szczególności inspirowana twórczością Pabla Picassa, Vincenta van Gogha i Salvadora Dali. W tym roku (2017)  powracamy do konfrontacji muzycznych, ale trochę zmieniamy formułę. Zapraszamy do udziału. W 2018 r. realizowano temat: Stanisław Wyspiański – artysta wszechstronny, a w 2019r. w 150 rocznicę urodzin Józefa Mehoffera – tematem prac konkursowych był: Józef Mehoffer – artysta krakowski.

 

Brak komentarzy do wpisu “Szkolne Konfrontacje Artystyczne”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word