Igrzyska Szachowe

22 lutego 2013r. odbyły się w naszym Domu Kultury w Głogoczowie Igrzyska Szkół Podstawowych w Szachach. Imprezę od wielu lat organizujemy wspólnie ze Starostwem Powiatowym. W tym roku było podobnie – współorganizatorem Igrzysk był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

W zawodach wzięło udział 66 zawodników z 9 szkół podstawowych z Powiatu Myślenickiego.

Osobą odpowiedzialną za przebieg rozgrywek był sędzia szachowy – Józef Kaczor, sędziami pomocniczymi byli – Bogdan Kaczor, Alicja Możdżeń oraz Artur Jędrzejowski.
Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund, 15′ dla zawodnika, kojarzenie komputerowe. Impreza była zorganizowana jako eliminacje do zawodów wojewódzkich, w tym roku w Olkuszu.

Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze, chociaż zawodnicy walczyli o zakwalifikowanie się do turnieju wyższego szczebla. Imprezę wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pcimiu.

Wśród chłopców najlepszymi byli: Szymon Gomularz, Michał Dziadkowiec i Jakub Kromka, a wśród dziewcząt : Urszula Zięba, Karolina Szafraniec i Klaudia Szymska.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w Olkuszu!

Imprezy cykliczne, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “Igrzyska Szachowe”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word