Strona główna » Imprezy teatralne » I Przegląd Walk Scenicznych

I Przegląd Walk Scenicznych

Z inicjatywy Leszka Galicy – dyrektora Teatru Walki i Podkomorzego Małopolskiej Zgrai Sarmackiej, zjechali do Głogoczowa aktorzy, rekonstruktorzy, tancerze i sportowcy – pasjonaci białej broni i historii. Gościli w Głogoczowie : Stowarzyszenie Parafialny Klub Sportowy Jakub z Więcławic Starych w gminie Michałowice,  Małopolska Zgraja Sarmacka, zespół tańca irlandzkiego i szkockiego  z Krakowa Comhlan, Wszechnica Szermiercza z Warszawy, krakowska Szkoła Aktorska i Telewizyjna SPOT,   Akademia Teatralna z Białegostoku oraz goście ze Słowacji –  spolocnost’ vesely’ch sermiarov z Banskiej Bystrice –  Cassanova.  Na scenie Domu Kultury uczestnicy Przeglądu  przedstawili kilkanaście pokazów – krótkich scen walki scenicznej. Jurorzy wsłuchani w głos widzów, przyznali nagrody i wyróżnienia.

I nagroda – Cassanova,

II nagroda – Rafał Domagała z Akademii Teatralnej w Białymstoku za „Pomocną broń”,

trzecia nagroda Katarzyna Macioszek i Krystyna Macioszek z Wszechnicy Szermierczej za „Balladynę i Alinę Fallout”. Wyróżniono:  Małopolską Zgraję Sarmacką za „Karczmę” i „Honorowy pojedynek”, Zespół tańca irlandzkiego i szkockiego Comhlan za pierwszy taniec oraz Stowarzyszenie Parafialny Klub Sportowy Jakub za walory edukacyjne szermierki sportowej.

Pierwszy Przegląd Walk Scenicznych przeszedł do historii. Wielkie podziękowania w imieniu społeczności Głogoczowian składamy na ręce Państwa Galiców za realizację Przeglądu na scenie Domu Kultury w Głogoczowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim aktorom, rekonstruktorom, tancerzom, miłośnikom  historii i białej broni, którzy przyjechali do Głogoczowa z Polski i ze Słowacji za to, że podzielili się z mieszkańcami swoją pasją. Głogoczowskim Gospodyniom dziękujemy bardzo za przygotowanie biesiady sarmackiej, Państwu Kaim oraz przyjaciołom ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa za otwarcie swoich spiżarni i pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Przeglądu – dziękujemy.

Imprezy teatralne

Brak komentarzy do wpisu “I Przegląd Walk Scenicznych”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word