Strona główna » Imprezy cykliczne, Imprezy plastyczne, Zajęcia z dziećmi » Ferie w Głogoczowie – relacja

Ferie w Głogoczowie – relacja

Wszystko co dobre kończy się zbyt szybko. Tak jak tegoroczne ferie. Nieodłącznym atrybutem zimowej przerwy jest śnieg, którego w tym roku zabrakło. Dało to pole do popisu wszystkim animatorom zajmującym się dziećmi i ich rozrywką oraz rozwojem zawodowo.
W Głogoczowie od wielu lat istnieje ścisła współpraca pomiędzy Domem Kultury, Biblioteką Publiczną a Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Głogoczowa. Zwykle przygotowuje się ofertę zajęć dla dzieci w wieku od 6 do 11,12 roku życia. W tym roku Stowarzyszenie pozyskało środki finansowe z Urzędu Miasta i Gminy Myślenice i zrealizowało 2 wyjazdy do kina na filmy: „Szybcy i śnieżni” – w pierwszym tygodniu ferii i „Doktor Dolittle” – w drugim tygodniu oraz bezpłatne warsztaty z robotyki. W każdym z wyjazdów do kina wzięło udział około 30 osób, a w zajęciach
z robotyki 15.
Dom Kultury zaproponował mieszkańcom Głogoczowa i gościom cykl zajęć stacjonarnych,
z których w pierwszym tygodniu ferii na czoło wysunęły się „Historie klockami budowane”. Zajęcia konstrukcyjne poprowadził pan Jacek Bassara ze stowarzyszenia Konstruktorzy Marzeń. Polegały one na szerokiej, niczym nieskrępowanej twórczości, budowaniu z klocków Lego i Cobi. Instruktor uczył młodocianych konstruktorów czytania instrukcji, tworzenia planu, służył radą
i pomocą w realizacji nawet najbardziej szalonych pomysłów. Te 4 zajęcia tworzyły cykl.
W każdym warsztacie uczestniczyło 10 – 13 dzieci.
Również cyklicznie zorganizowano zajęcia z rękodzieła i warsztaty plastyczne. Instruktor z MOKiS – Olga Suder zaproponowała ciekawe projektowanie tkanin, tworzenie kosmosu w słoiku, realizacje łapacza snów, malowanie solne – różne techniki, faktury, możliwości. Tych półtoragodzinnych zajęć było 5 w cyklu. W każdym uczestniczyło około 15 osób.
W pierwszym tygodniu ferii z zajęć ruchowych rekreacyjnych Dom Kultury zaproponował speed-ball. Przez trzy dni zajęć „szybką piłką” na maszcie bawiło ok. 10 osób. Drugi tydzień to czas tańca nowoczesnego. Trzydniowy cykl warsztatów otwartych i zamkniętych prowadziła instruktorka – Barbara Burtan, która zgromadziła na parkiecie Domu Kultury ok. 30 osób.

Imprezy cykliczne, Imprezy plastyczne, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “Ferie w Głogoczowie – relacja”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word