Strona główna » Imprezy cykliczne, Imprezy plastyczne, Zajęcia z dziećmi » Ferie – plastyka, tenis stołowy, teatr

Ferie – plastyka, tenis stołowy, teatr

Ferie zimowe w 2014r. są zimowe tylko z nazwy. Dobrze, że mają też drugą nazwę – „magiczne”, bo magia zajęć, wyjazdów i innych atrakcji rekompensuje dzieciom i dorosłym temperatury dodatnie i szaro-burą aurę za oknami. Wszystkimi kolorami tęczy mienią się prace uczestników warsztatów plastycznych, które podczas ferii cieszyły się dużym powodzeniem. Pani plastyczka przygotowała dla dzieci folię do malowania i kolorowania pastelami oraz jedwab. Malowanie na tej tkaninie jest niezwykle wdzięczne, ponieważ każda praca wykonana tą techniką jest piękna, kolorowa i zasługuje na oprawienie w ramkę i wyeksponowanie w przedszkolu czy pokoju dziecka.

 

Turniej tenisa stołowego to impreza na stałe zadomowiona w harmonogramach ferii zimowych już od 15 lat. Tegoroczna edycja zgromadziła przy stołach 29 tenisistów. Zwycięzcami zostali: w kategorii dziewcząt 1. Mariola Szlachetka, 2. Katarzyna Kozak, 3. Magdalena Kozak. Kategoria – chłopcy SP 1. Patryk Holewa, 2 . Michał Tylek, 3. Jacek Kromka.
Kategoria – Chłopcy Gimnazjum 1. Marcin Brózda, 2. Łukasz Gołąb, 3. Dominik Cieśla. Gratulacje!

14 lutego odbyły się ostatnie zajęcia magicznych ferii 2014. Warsztaty teatralne zgromadziły dzieci w różnym wieku. Uczestnicy warsztatów pod kierunkiem pana Tomasza poddali się kreatywnym zabawom polegającym na budowaniu scenografii teatralnej i jednocześnie tworzeniu spektaklu „na żywo”. Adepci aktorstwa zbudowali łódź, którą pływali po oceanie wyobraźni, popłynęli nią na bezludną wyspę.
Potem zbudowali dwa królewskie zamki, przeprowadzili wojnę z atakiem artyleryjskim i pojmaniem jeńców. Koniec, końców wojna zakończyła się rozejmem i młodzież umówiła się z kapitanem/generałem – panem Tomkiem na najbliższy wtorek. Od tego dnia dzieci będą mogły kontynuować swoją przygodę z „Teatrem krótkich opowieści” na cyklicznie realizowanych zajęciach. Spotkania będą się odbywały we wtorki o godz. 14.00

Magiczne Ferie zorganizowały dwie instytucje – Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa oraz Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie. Współpracowaliśmy z Gminą Myślenice, Zespołem Placówek Oświatowych w Głogoczowie, Fundacją ”Akademia Sportu i Nauki”oraz Starostwem Powiatowym w Myślenicach. Składamy serdeczne podziękowania naszym Partnerom za wszelką pomoc. Niech uśmiech na twarzach dzieci zrekompensuje trudy i zniesie wątpliwości dotyczące celowości podejmowanych działań. O magicznych feriach można przeczytać na stronach www.glogoczow.pl

Imprezy cykliczne, Imprezy plastyczne, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “Ferie – plastyka, tenis stołowy, teatr”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word