Ferie 2017 cd.

Leszek Galica z Małopolskiej Zgrai Sarmackiej przygotował dla uczestników projektu „Ferie 2017” pokaz broni białej oraz trening szermierki. Zgrajowicze przywieźli całą masę różnych ciekawych, historycznych i współczesnych przedmiotów. Broń: miecze, szable, florety, rapiery, sztylety, elementy zbroi – kolczugę, misiurkę, karwasze, osłonki różnych części ciała. Uczestnicy zajęć ubierali te wszystkie ciężkie i skomplikowane części rycerskiego odzienia i robili pamiątkowe fotografie w towarzystwie imć pana Zagłoby, w którego wcielił się strojem, posturą i humorem członek Małopolskiej Zgrai Sarmackiej Paweł Smok. Druga część spotkania z szermierką była częścią praktyczną. Rozpoczęła się od przywitania szermierzy – salutu. Szermierka to sztuka walki bronią białą polegająca na trafieniu przeciwnika pchnięciem lub cięciem, przy jednoczesnym uniknięciu trafienia. I tak właśnie młodociani szermierze próbowali: trafić i nie zostać trafionym 🙂

Kolejną atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu była impreza szachowa – turniej rodzinny. W zawodach wzięło udział 30 zawodników od 5 do 65 roku życia. Rozgrywki na dystansie 5 rund zakończyły się zwycięstwem Jakuba Sudera przed Florianem Wroną i Bartłomiejem Jaśkowcem. W kategorii rodzinnej pierwsze miejsce zajęli Jakub z dziadkiem, drugie Florian z tatą a trzecie Bartek  również z tatą. Organizatorzy składają gratulacje wszystkim zawodnikom.

Tu sport i tam sport. A sztuka?!? Jest! Właśnie w tej chwili trwają warsztaty teatralne, na których uczestnicy przygotowują swój występ na imprezie podsumowującej ferie w MOKiSie w najbliższą sobotę 🙂 Zapraszamy !

Imprezy cykliczne, Imprezy teatralne, Rekreacja, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “Ferie 2017 cd.”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word