Strona główna » Imprezy cykliczne, Imprezy teatralne » Druga edycja Przeglądu Walk Scenicznych

Druga edycja Przeglądu Walk Scenicznych


Druga edycja Przeglądu Walk Scenicznych przeszła do historii. Do Głogoczowa zjechali znakomici artyści, sportowcy, kaskaderzy, aktorzy, pasjonaci historii, którzy odtwarzali „Pojedynki z Ekranu”. Zgromadzona publiczność mogła przypomnieć sobie kadry z  ulubionych filmów. Pierwszą nagrodę wywalczyła Małopolska Zgraja Sarmacka  za pokaz „Pan Wołodyjowski”.

Drugą nagrodę wywalczyła  grupa ze Słowacji Cassanova – spolocnost veselych sermiarov z Banskiej Bystrice za pokaz „Bardzo pravdiva historia o Janosikovi”, a trzecia nagroda przypadła reprezentacji Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT za pokaz „Fechmistrz”. Jury przyznało dwa wyróżnienia: dla Teatru Walki za pokaz „Troja” oraz Warszawskiej Grupy Szermierki Choreograficznej za „Rob Roya”. Wielkie podziękowania dla Teatru Walki pana Leszka Galicy, za umiejscowienie tej niezwykłej imprezy na deskach sceny Domu Kultury w Głogoczowie, Miastu i Gminie Myślenice za sfinansowanie tego dwudniowego festiwalu historii, sztuki i sportu, Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich  w Głogoczowie za przygotowanie biesiady głogoczowskiej, Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Głogoczowa za udostępnienie sprzętu multimedialnego oraz  dary ze spiżarni, Fencing Arts oraz Małopolskiej Zgrai Sarmackiej za zgromadzenie w jednym miejscu wspaniałego, międzynarodowego Towarzystwa.

Imprezy cykliczne, Imprezy teatralne

Brak komentarzy do wpisu “Druga edycja Przeglądu Walk Scenicznych”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word