Strona główna » Imprezy cykliczne, Imprezy muzyczne, Zajęcia z dziećmi » Audycja muzyczna „Spotkanie z wirtuozem”

Audycja muzyczna „Spotkanie z wirtuozem”

Już 70 lat Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie przybliża muzykę melomanom, nie tylko dorosłym – także nieletnim. Robi to w swojej siedzibie przy ul. Zwierzynieckiej 1 , ale także realizuje koncerty edukacyjne w szkołach i domach kultury.
Nasz WDK już od wielu lat korzysta z tej wyjątkowej oferty. Nauczyciele i Dyrektorzy głogoczowskich szkół świadomi są wagi edukacji kulturalnej swoich wychowanków. Uczniowie zachęcani przez pedagogów, rozbudzają swoje zainteresowania, poszerzają wiedzę na temat muzyki klasycznej. Pomaga w tym prelegent – Pan Maciej, który zachwyca swoją szeroką wiedzą i porywa młodzież pasją.Muzycy, którzy „ilustrują” opowieści Pana Macieja również prezentują wysoki poziom artystyczny i zaangażowanie w proces edukacyjny.

Pierwsza audycja z cyklu w sezonie 2015/2016 to „Spotkanie z wirtuozem”. Wirtuoz to wybitny instrumentalista, osoba pokonująca najtrudniejsze problemy techniczne.Prelegent zapoznał słuchaczy ze znaczeniem tego określenia i rozpoczęła się muzyczna podróż po kolejnych szczebelkach wirtuozowskich wykonań bardzo trudnych utworów. W programie koncertu były następujące utwory:
Niccolo Paganini – Kaprys nr 24
Grażyna Bacewicz – Oberek
Fritz Kreisler – Cyganka
Jacob Gade – Tango Jalousie
Johannes Brahms – Taniec węgierski nr 5 (trio)
Tarantella – melodia ludowa z Sycylii
Thomas Wright „Fats” Waller – Honeysuckle Rose
Johann Sebastian Bach – Badinerie z II Suity orkiestrowej h-moll

Imprezy cykliczne, Imprezy muzyczne, Zajęcia z dziećmi

Brak komentarzy do wpisu “Audycja muzyczna „Spotkanie z wirtuozem””

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word