Strona główna » Imprezy muzyczne » Audycja muzyczna

Audycja muzyczna

Słuchacze Audycji umuzykalniającej realizowanej przez artystów Filharmonii Krakowskiej byli zachwyceni pięknem i różnorodnością …walca.

Walc – taniec powstał w XIX wieku jako alternatywa dla skomplikowanych tańców dworskich. Komponowali jednak walce również wielcy kompozytorzy – np. Fryderyk Chopin – usłyszeliśmy Walca E–dur z opusu pośmiertnego w wykonaniu kwartetu smyczkowego.

Następną muzyczną ilustracją był jeden z najbardziej znanych przedstawicieli gatunku – „Nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa II. Należy wspomnieć, że tym razem nie tylko słuchaliśmy muzyki w wykonaniu instrumentalistów, ale też mieliśmy możliwość podziwiać umiejętności tancerzy.

Po zachwycającym walcu wiedeńskim, prelegent przeniósł nas do Rosji i zwrócił naszą uwagę na nieco szybsze tempo wykonywanego utworu. Muzycy „pokazali” nam „Walc kwiatów” z opery „Dziadek do orzechów” – Piotra Czajkowskiego.
Młodzież uczestnicząca w wydarzeniu podziwiała jeszcze: walc z filmu „Trędowata” Wojciecha Kilara i walc angielski z filmu „Polskie drogi”.

Na koniec walczyk z paryskiej ulicy, utwór z filmu „Amelia” zagrany na akordeonie guzikowym.

Imprezy muzyczne

Brak komentarzy do wpisu “Audycja muzyczna”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word