Strona główna » Imprezy cykliczne, Imprezy muzyczne, Imprezy zewnętrzne, Spotkania » Audycja „Czarownice i czarodzieje”

Audycja „Czarownice i czarodzieje”

Audycja przygotowana przez muzyków z Filharmonii im.Karola Szymanowskiego w Krakowie dla dzieci z głogoczowskiej Szkoły Podstawowej odbyła się 24.10.13r. Tematem były „Czarownice i czarodzieje”. Prowadząca koncert – pani Joanna Trafas wprowadziła słuchaczy w czarodziejski temat opowiadając im bajkę bogato „ilustrowaną” muzyką.


Wesołe Trolle zagrożone zagładą wędrują przez  europejskie drogi, lasy i czarodziejskie góry, zamki  i chatki, aby odnaleźć magiczny kamień, który zapewni im istnienie…
Wędrówka rozpoczęła się w Skandynawii – tam gdzie jest ojczyzna Trolli i usłyszeliśmy „Marsz Trolli” Edwarda Griega, następnie sympatyczne skrzaty powędrowały do Hogwartu w Anglii. Usłyszeliśmy „Suitę tematów z filmów o Harrym Potterze” Johna Williamsa. Z Anglii Trolle przedostały się do Francji i spotkały tam młodego czarodzieja – a my usłyszeliśmy fragmenty  „Ucznia Czarnoksiężnika” Paula Dukasa. Następnym etapem poszukiwań kamienia była chatka Baby Jagi w Niemczech. Muzycznie ten fragment opowieści zilustrowała aria „Czarownicy” z opery „Jaś i Małgosia” Engelberta Humperdincka . Biegnąc za Babą Jagą Trolle dotarły do Polski i  na Ukrainę. Tu ilustracją muzyczną była „Chatka na kurzej stopce” ze zbioru „Obrazki z wystawy” Modesta Mussorgskiego. W końcu  Trolle zawędrowały na bałtycką plażę i bardzo się martwiły, że nie mogą odnaleźć magicznego kamienia. Tam spotkały norweskiego kompozytora – Edwarda Griega, który zaprosił ich do Króla Gór. W grocie odnalazły kamień i bajka zakończyła się szczęśliwie, jak prawie wszystkie bajki. A my usłyszeliśmy na zakończenie koncertu utwór „W grocie króla gór” z suity „Peer Gynt” Edwarda Griega.

Imprezy cykliczne, Imprezy muzyczne, Imprezy zewnętrzne, Spotkania

Brak komentarzy do wpisu “Audycja „Czarownice i czarodzieje””

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*
Aby udowodnić, że jesteś żywą osobą, a nie robotem, przepisz widoczne na rysunku słowo. Możesz nacisnąć na rysunek, aby usłyszeć tekst.
Click to hear an audio file of the anti-spam word